Plán cykloturistických výletů – rok 2022
28. sezóna

„Jarní rozjezdová“  -  23.4.  -  cca 48 km
Malá Skála – Zrcadlová koza – Turnov – Kacanovy – 4012 – Arboretum – Hrubá Skála – Zavadilka – Štěpánovice – Rovensko p.Tr. – Tatobity – Špice – Vesec – Klokočí – Loučky – Besedice – Malá Skála.

„Českým rájem“  -  7.5.  -  cca 65 km
Malá Skála – Rakousy – Dolánky – Turnov – Mašov – Všeň – Doubrava – Olšina – Zásadka – Skalka – 4009 – Branžež – Drhleny – Čížovka – Žehrov – Žďár – Všeň – Ploukonice – Příšovice – Přepeře – 4012 – Turnov – Zrcadlová koza – Rakousy – Malá Skála.

„Vysocká“  -  21.5.  -  cca 72 km
Malá Skála – Železný Brod – Podspálov – Příkrý – Vysoké n.J. – Mexiko – Příchovice – Zlatá Olešnice – Plavy – Zásada – Huť – Skuhrov – Huntířov – Splzov – Malá Skála.

„Labe – Oleška“  -  4.6.  -  cca 75 km
Malá Skála ČD – Dvůr králové ČD – Bílá Třemešná – Horní Brusnice – Mostek – Dolní Olešnice – Dolní Kalná – Bukovina u Čisté – Levínská Olešnice – Karlov – Svojek – Košťálov – Čikvásky – Bořkov – Semily – Chuchelna – Smrčí – Dlouhý – Chloudov – Vrát – Malá Skála.
Sraz na nádraží, odjezd vlakem v 8:51 hod.

„Na Ještěd“  -  18.6.  -  cca 85 km
Malá Skála – Frýdštejn – Hodkovice n.M. – Domaslavice – Světlá p.J. – Hoření Paseky – Výpřež – Ještěd – Výpřež – hřebenovkou Křižanské sedlo – Křižany – Žibřidice – Hamr n.J. – cyklo Osečná – Starý Dub – Hodkovice – Frýdštejn – Malá Skála.

„Plzeň - Brdy - Votice“   -  2.-6.7.  -  cca 390 km
1) M.S. ČD – Pha ČD – Plzeň ČD – Stupno
2) Stupno – Nová Ves pod pleší
3) Nová Ves pod pleší – Votice
4) Votice - Velký Osek
5) Velký Osek – M.S.
Detail tras a termín srazu na nádraží bude upřesněn

„Oborou Hvězdov“  -  16.7.  -  cca 80 km
Malá Skála – Turnov – Paceřice – Sychrov – Třtí – Trávníček – Libíč – Všelibice – Hrubý Lesnov – Cetenov – 25 – Kuřivody – Bělá p.B. – Malá Bělá – Klášter n J. – Mn. Hradiště – Březina – Příšovice – Přepeře – cyklo po hrázi – Mašov– Turnov – Dolánky – Rakousy – Malá Skála.

„Na Světlý vrch“  -  6.8.  -  cca 75 km
Malá Skála ČD – Harrachov ČD – Jakušice – vrchem Gorzystów – lávka přes Jizeru – Jizerka – Zimní kiosek – Kasárenská s. – Pašerácká c. – Protržená přehrada – Mariánská Hora – Světlý vrch – Albrechtice – Jiřetín p.B. – Smržovka – Nová Ves n.N. – Krásná – Dalešice – Malá Skála.
Sraz na nádraží, odjezd vlakem v 8:51 hod.

„Starohradský výjezd“  -  20.8.  -  cca 85 km
Malá Skála – Besedice – Loučky – Klokočí – Špice – Lestkov – Volavec – Roudný – Blatec – Rovensko p.Tr. – Újezd p.Tr. – Mladějov – Hubojedy – Samšina – Rakov – Sedliště – Staré Hrady – Zelenecká Lhota – Dolní Bousov – Sobotka – Libošovice – Chlum – Podvyskeřský Mlýn – Olešnice – Všeň – Mašov – Turnov – Malá Skála.

„Okolo Tábora“  -  3.9.  -  cca 80 km
Malá Skála – Prosíčka – Chloudov – Dlouhý – Smrčí – Chuchelna – Semily – Benešov n.J. – Peřimov – Mříčná – Svojek – Bělá – Nová Ves n.P. – Syřenov – Bradlecká Lhota – Kyje – Pekloves – Bítouchov – Křečovice – Rovensko p.Tr. – Václaví – Vesec – Koberovy – Malá Skála.

„Podtrosecký výšlap“  -  24.9.  -  cca 65 km
Malá Skála – Záholice – Bělá – Chloumek – Vrchovina – Pelešany – Sedmihorky – Rokytnice – Vidlák – Želejov – Troskovice – Doly – Roveň – Libošovice – Podkost – Žďár – Svijany – Pěnčín – Čtveřín – Ohrazenice – Malý Rohozec – Loužek – Malá Skála.

„Za barvami podzimu“  -  8.10.  -  cca 65 km
Malá Skála – Frýdštejn – Kopanina – Rychnov u J. – Rádlo – Milíře – Dlouhý Most – Šimonovice – Rašovka – Domaslavice – Český Dub – Hradčany – Trávníček – Třtí – Radostín – Sedlejovice – Odolenovice – Jeníšovice – Voděrady – Záborčí – Malá Skála.

„Závěrečná“  -  22.10.  -  cca 50 km
Malá Skála – Rakousy – Betlémský mlýn – Podloučky – Klokočí – Špice – Dubecko – Kvítkovice – Volavec – Roudný – Zavadilka – Na Prašivci – Hrubá Skála – Vyskeř – Kacanovy – Turnov – Malá Skála.
Ihned po dojezdu vyhodnocení cykloturistické sezóny 2021, výpočet závěrečného pořadí, předání cen a putovního poháru v Pohostinství Sokolovna.Společenský večer.

* U tras nad 70 km zkrácené varianty na vyžádání

www.sokolmalaskala.cz – sportovní zážitky, rekreace, kulturní a doprovodné akce  v srdci Českého ráje – od r. 1894

Maloskalští cykloturisté oslavili 25 let!

V sobotu 19.října, ihned po dojetí posledních kilometrů ze závěrečného výjezdu cyklistické sezóny 2019 se v sokolovně na Malé Skále předávaly nejenom ceny, ale v průběhu večera se slavilo i významné výročí.

Je tomu skutečně tak, tento rok byl již pětadvacátým rokem konání našich plánovaných cyklovýletů.

Čtvrt století činnosti není zrovna málo a každopádně je to důvod k malému ohlédnutí. Slovy čísel se dá těch pětadvacet uplynulých let vyjádřit například takto : 278 cyklistických výletů; 21 625 kilometrů naplánovaných tras; 213 účastníků; 11 různých držitelů putovního poháru; 108 medailí a 645 udělených čestných uznání.

Našimi výlety jsme prokřižovali nejen Český ráj, Jizerské hory a Krkonoše, ale podívali jsme se i do Polabí, na Máchovo jezero, Kokořínsko, do Lužických hor a do Poohří. Na kolech jsme zdolali Ještěd, Házemburk, Říp, Dvoračky, Kunětickou horu, Milešovku. A kromě výletního počasí jsme jezdili i v přívalových deštích, v krupobití, v extrémním horku, za bouřek a také za mrazu a ve sněhové vánici.

Nezapomenutelné jistě zůstanou legendární večery vícedenních výjezdů zpestřené hudebními výkony kytarových mágů Roberta Erlera a Járy Trnky, zrovna tak, jako mnoho dalších společných zážitků z jednotlivých cyklovýprav.

Jednoduše řečeno : bylo to opravdu krásných dvacet pět let – díky za ně!

Na závěr zbývá určitě popřát cyklistům a cyklistkám do dalších pětadvaceti let činnosti především pevné zdraví, hodně nápadů na další zajímavé výlety a také tradiční „VÍTR DO ZAD“.

MH

Fotogalerie cyklovýletů

průběžně přidáváme nové fotky...

Výsledky cyklo výletů

Vyhodnocení sezony 2021

Tabulka vyhodnocení-cyklo 2021.pdf (146779)

TJ SOKOL Malá Skála
Malá Skála 100
468 31 Malá Skála

© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode